Warsztaty wielkanocne w Domu Kultury w Ołpinach

W piątek 23.03.2024 r. nasze przedszkolaki gościły w domu kultury podczas warsztatów zorganizowanych przez Panie z Koła gospodyń Wiejskich w Ołpinach. Pani Lidia M. opowiedziała dzieciom historię wypieków babki wielkanocnej, następnie zaprezentowane zostały narzędzia pracy służące do wypieku różnorodnych babek. Przedszkolaki zostały zaproszone do kuchni, gdzie pomagały Paniom przy wykonaniu dużej babki wielkanocnej wg staropolskiego przepisu. Upieczone babeczki zostały przez dzieci udekorowane świeżo wykonanym lukrem i posypane kolorową posypką. Pani Dyrektor, wychowawczynie i wszystkie przedszkolaki złożyły serdeczne podziękowania Paniom KGW w Ołpinach za owocne warsztaty wręczając stroik wielkanocny z życzeniami. Przedszkole otrzymało przepyszną babkę udekorowaną bukszpanem.