Powitanie wiosny

W czwartek 21 marca przedszkolaki celebrowały pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Na zachętę, aby wiosna rozgościła się na dobre wszystkie ubrały się na zielono. Punktem kulminacyjnym tego dnia było wspólne spotkanie w celu obejrzenia teatrzyku kukiełkowego pt. „Witaj Wiosno”. Największą niespodziankę sprawiła Pani Wiosna odwiedzając przedszkolaków osobiście. Ubrana w barwną sukienkę, z koszykiem pełnym łakoci przywitała się z dziećmi i zaprosiła do wspólnej zabawy, tańców integracyjnych oraz do rozwiązywania zagadek o tematyce wiosennej. Następnie wszystkie dzieci wybrały się na spacer, podczas którego podziwiały budzącą się do życia przyrodę. Odszukały stokrotki pośród soczystej zielonej trawy, krokusy, tulipany, bazie kotki oraz pierwsze owady. Obserwowały też gniazdo bociana, które jeszcze wtedy było puste, ale już wieczorem zagościł w nim gospodarz. Teraz śmiało można powiedzieć, że wiosna w pełni!

Życzymy sobie, aby każdy następny dzień przynosił ciepłe promienie słoneczne, zachęcające do przebywania na świeżym powietrzu.

Katarzyna Dąbrowska – Duda