Lekcja Tolerancja w ramach akcji „Dzieci Uczą Rodziców”

6 lekcja w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców” poświęcona była tolerancji. Miała ona na celu nauczyć dzieci akceptacji i szacunku wobec różnorodności. Główną częścią lekcji była jak zwykle prezentacja multimedialna, na której w sposób atrakcyjny zaprezentowane zostały zagadnienia będące przedmiotem lekcji. Następnie dzieci wzięły udział w zabawach „Ja mam, kto ma?”, „Przewodnik”, bawiły się do piosenek „Taki duży, taki mały”, „Nie chcę cię znać” oraz narysowały coś co lubią np. ulubione zwierzątko, zabawkę czynność którą chętnie wykonują. Mamy nadzieję że lekcja ta pozytywnie wpłynie na  rozwój zarówno osobisty, jak i społeczny dzieci, pomagający im stać się bardziej tolerancyjnymi, empatycznymi, otwartymi i gotowymi do życia w różnorodnym świecie.

Nina Solecka