Niezwykła podróż

Podczas szóstej lekcji w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej  „Dzieci uczą rodziców” przedszkolaki dowiedziały się czym są kontynenty i oceany, a także nieco bliżej poznały kilka państw położonych na sześciu kontynentach.  „Niezwykła podróż” to lekcja geografii, która łączyła w sobie informacje o Ziemi, ciekawostki o naszej planecie z elementami kultury w różnych zakątkach świata. Dzieci miały  możliwość pracy z mapą i globusem, gdzie odszukiwały poznane państwa. Układały także puzzle z wizerunkiem naszej Ojczyzny a także poznały wygląd dzieci pochodzących z różnych stron świata i ich domy. Nie zabrakło oczywiście zabawy ruchowej przy muzyce „Jadę, jadę” czy „Płyną statki z bananami”. Tradycyjnie już na zakończenie spotkania dzieci miały za zadanie wykonać przygotowaną kartę pracy i opowiedzieć o zajęciu swoim rodzicom.

Nina Solecka