Misiowe recepty na pozytywne myślenie

Kolejny moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” za nami. Głównym zadaniem  modułu „Misiowe recepty na pozytywne myślenie” było  zaprojektowanie wymarzonego dnia w przedszkolu i tworzenie misiowych afirmacji. W trakcie zajęcia przedszkolaki min. obejrzały film „Jak trenować pozytywne myślenie?”, poznały znaczenie słów optymista i pesymista jak również starały się odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego warto trenować pozytywne myślenie?”. Dzieci wzięły udział w zabawie „Radzimy sobie z emocjami” a także zwierzały się Misiowi Tolusiowi ze swoich smutków i radości. Najwięcej jednak przyjemności sprawiło im planowanie wymarzonego dnia w przedszkolu, który został zrealizowany zgodnie z oczekiwaniami dzieci następnego dnia.  Poprzez udział w w/w module przedszkolaki uczyły się planowania i zarządzania swoim czasem.

Nina Solecka