Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

W piątek 25.06.2021 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Był to także dzień, w którym 6-latki pożegnały przedszkole, by po zasłużonej wakacyjnej przerwie rozpocząć nowy etap edukacji w szkole podstawowej. O godz. 9.00 w kościele parafialnym zgromadziła się większość dzieci ze swoimi rodzicami i wychowawcami, by podczas Mszy św. podziękować za miniony rok szkolny. Dla przedszkoli był on w miarę normalny i dzieci mogły codziennie uczestniczyć we wspólnych zabawach i zajęciach. Uroczyste spotkanie odbyło się na dużej sali WDK w Ołpinach z zachowaniem wszelkich względów bezpieczeństwa sanitarnego. Na początek Pani Dyrektor Małgorzata Grędel przywitała przybyłych wspólnie z dziećmi rodziców i dziadków, następnie podziękowała wszystkim tworzącym społeczność przedszkola za owocną współpracę, a na koniec życzyła bezpiecznych i beztroskich wakacji. Głos zabrała także Pani Edyta Niziołek Przewodnicząca Rady Rodziców, która w swoim wystąpieniu podziękowała pracownikom przedszkola za opiekę i trud włożony w wychowanie dzieci. Do podziękowań przyłączyła się także delegacja dzieci, które w pięknych słowach okazały wdzięczność i obdarowały wychowawczynie kwiatami i małym upominkiem. Następnie przedszkolaki z każdej grupy wiekowej zaprezentowały krótki program artystyczny: recytowały i śpiewały. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe książki ufundowane przez Radę Rodziców i dyplomy ukończenia przedszkola oraz słodki upominek. Podczas spotkania nie zabrakło wzruszeń zwłaszcza wśród starszaków, które muszą opuścić mury przedszkola, by wyruszyć w dalszą życiową podróż.

Wszystkim życzymy wspaniałych wakacji pełnych przygód i słońca.

Katarzyna Dąbrowska – Duda