„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

Dobiegła końca tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”.  Nasz placówka ochoczo zaangażowała się w projekt  mający na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W bieżącym roku szkolnym w skład projektu wchodziło pięć modułów.

„Książka dzieciństwa” – misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców. Wspólne wyszukiwanie ulubionych pozycji książkowych. Tworzenie recenzji z rodzicami dzieci. Nawiązywanie do doświadczeń czytelniczych rodziców.

Mały Miś w świecie emocji. Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dzieci. Głównym celem tego modułu było kształtowanie u dzieci umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji oraz rozwijanie zdolności radzenia sobie z nimi.

– Dbamy o zdrowie z Małym Misiem. Kształtowanie czynnych postaw wobec zdrowia i bezpieczeństwa poprzez propagowanie zdrowego stylu życia i tworzenie warunków do dokonywania wyborów sprzyjających zdrowiu. Dzieci wspólnie z Małym Misiem obchodziły „Światowy Dzień Mycia Rąk” i „Dzień Zdrowego Śniadania”.

Zmisiowany Eko-kalendarz. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczo-technicznych, wyobraźni twórczej oraz kreatywności i aktywności poznawczej dzieci. Przedszkolaki świętowały wybrane święta ekologiczne oczywiście z literackim akcentem.

Mały Miś i Supertajny Projekt. Ostatni moduł misiowego projektu był króciutki, może niepozorny, ale równocześnie pełen ważnych wartości. Zakończony został 15 maja, czyli w „Dzień Niezapominajki”. Miał on na celu uzmysławiać dzieciom rolę bohaterów/autorytetów w ich życiu.

Po ukończeniu wszystkich zmisiowanych zadań  nasze przedszkole otrzymało CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI. 

Nina Solecka

Obraz (Copy)