Dzień Dziecka

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje na zawsze otwarta. (Jan Paweł II)

Dzień Dziecka to czas szczególnej obecności najważniejszej osoby w życiu każdej rodziny. Dziecko nadaje sens miłości, wierności oraz troski o każdy następny dzień. W przygotowaniu tego dnia dużą rolę odegrali rodzice, którzy przygotowali wspaniałe, duże i kolorowe prezenty dla wszystkich przedszkolaków. Nauczycielki w poszczególnych grupach postarały się o zorganizowanie ciekawych i inspirujących zabaw w sali i w ogrodzie przedszkolnym. Tańcom towarzyszyły melodie z cyklu „Tańce Wychowańce”, „Muzylek Moni” i piosenki M. Z. Tomaszewskiej. Dzieci tańczyły z chusteczkami, bajkowymi balonikami, wstążkami oraz chustą animacyjną.  Starsze grupy wzięły udział w rozgrywkach sportowych zorganizowanych na podwórku. W tym radosnym dniu Pani Dyrektor wraz z Paniami pracującymi w przedszkolu złożyła dzieciom życzenia zdrowych, radosnych, szczęśliwych dni, spełnienia marzeń i opieki Anioła Stróża w codziennym życiu.  Na dzieci też czekał pyszny poczęstunek. Panie  kucharki przygotowały galaretkę z bitą śmietaną i soki owocowe a rodzice ciasteczka. Nadszedł czas rozdawania prezentów. Dzieci z zainteresowaniem oglądały, wymieniały swoje spostrzeżenia, były bardzo szczęśliwe. Po obiedzie najmłodsze przedszkolaki udały się także na plac zabaw, aby wspólnie nacieszyć się piękną pogodą, pobiegać, pograć w piłkę oraz w „Klasy”. Dzisiejszy dzień był pełen pozytywnych emocji, na pewno dodał dzieciom mnóstwo energii, którą po powrocie do domu przekażą całej rodzinie.

Serdeczne podziękowania składamy rodzicom, za pomoc w uatrakcyjnieniu dzisiejszej uroczystości.