Modlitewne spotkanie ze Świętym Janem Pawłem II – Dzień Papieski w przedszkolu

Kilka dni przed rocznicą papieską, która przypada 16 października, dzieci w poszczególnych grupach na katechezie przypomniały Osobę Wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II. Oglądały na tablicy interaktywnej fragmenty nagrań, filmów, spotkań pielgrzymkowych, homilii, Mszy Św. Okazało się, że dzieci znają, kochają i modlą się do Naszego Świętego razem z rodzinami nie tylko w kościele, ale w swoich domach. Wspólnie zaśpiewały pieśń oazową pt. „Barka”, a także piosenki „Biały Pasterz’, „Abba Ojcze” oraz refren piosenki „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Podczas modlitewnych spotkań ze Św. Janem Pawłem II przedszkolaki ubrały się niezwykle elegancko, a starszaki po krakowsku i góralsku. Przygotowany został  odświętny ołtarzyk, który przyozdobiono jesiennymi kwiatami przyniesionymi przez dzieci. Modlitwa i wspólny śpiew słychać było w całym przedszkolu, a buzie przepełniała radość wiedząc, jaką miłością Papież darzył dzieci. Na zakończenie każdy w swojej grupie narysował ilustrację poświęconą naszemu Ojcu Świętemu wierząc, że ich widzi, słyszy i cieszy się w niebie orędując za nimi u Pana Boga. Spotkanie z patronami, błogosławionymi i świętymi wyzwoliło u dzieci wzruszenie, a przede wszystkim wiarę w świętych obcowanie i relację z osobami w niebie. Każde dziecko ma przecież swojego Patrona oraz Anioła  Stróża, do którego codziennie się modli.

Wychowanie duchowe wpływa pozytywnie na całokształt rozwoju dziecka, układa myśli, daje poczucie bezpieczeństwa, uczy miłości, wytrwałości i relacji z innymi.