Zajęcia otwarte w grupie „Pszczółki”

Dnia 3.12.2019 r. (wtorek) w najmłodszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców na temat „Mikołajkowe prezenty”. Dzieci poznały postać Świętego Mikołaja, rozpoznawały przez dotyk zabawki znajdujące się w „worku pełnym niespodzianek”. Przeliczały i segregowały przedmioty należące do worków o kształtach poznanych figur geometrycznych (koło, trójkąt, kwadrat) Przyporządkowywały odpowiednią ilość kropek do liczby zabawek, dzieliły nazwy obrazków na sylaby. Naśladowały Św. Mikołaja i jego daleką podróż, jak obdarowywał dzieci prezentami, jak się cieszył i rozmawiał z dziećmi, jak sypnął śnieżynkami, które dzieci dmuchały. Na zaproszenie nauczycielki wszyscy goście poruszali się przy muzyce i piosence „O dobrym Św. Mikołaju”. Dzieci układały też puzzle złożone z kilku części, rozpoznawały zabawki pasujące do pozostałych, a przysłaniały chmurką ten przedmiot, który nie należał do półeczki. Wspólnie z rodzicami wykonały pracę plastyczną z kółek „Św. Mikołaj nocą wędruje i dzieci wypatruje”. Grupa zaprezentowała wiersz powitalny do Św. Mikołaja i ulubioną piosenkę. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły rodzicom i Pani Dyrektor samodzielnie wykonane domowe pierniczki. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za przybycie na zajęcia i wspólną zabawę ze swoimi dziećmi.