Spotkanie ze Świętym Mikołajem

„Drogi, Święty Mikołaju, patrz jak dzieci Cię kochają

Ty pamiętasz o nas w niebie, my modlimy się do Ciebie…”

Tak najmłodsze dzieci w przedszkolu przywitały Św. Mikołaja. Wzruszeń i radości nie było końca, kiedy usłyszały głos dzwonków, a Mikołaj utrudzony drogą usiadł na przygotowanym fotelu i słuchał, słuchał, słuchał. Po części artystycznej wykonanej przez pięcio- i sześciolatków Św. Mikołaj wstał, bił brawa wszystkim dzieciom i zaczął opowiadać co robi przez cały rok w niebie. Zrobiła się cisza, a dzieci w swoim zasłuchaniu obserwowały i zgłębiały każde słowo wypowiedziane przez radosnego gościa. Kiedy Św. Mikołaj rozmawiał z przedszkolakami w pewnym momencie rozległa się fala wielu pytań np. „Jaka jest droga do nieba?”, „Kto pomagał Św. Mikołajowi?”, „Czy z nieba Św. Mikołaj nas obserwuje?”, „Czy Św. Mikołaj widzi Maryję, Pana Jezusa i Pana Boga?” itd. Aż wreszcie nadszedł czas wręczania prezentów. Przedszkolaki podchodząc kolejno dziękowały za otrzymane dary, a Święty Mikołaj błogosławił dzieci znakiem krzyża św. Na zakończenie odbyła się wspólna zabawa przy dźwiękach dzwoneczków, w której także brał udział Św. Mikołaj. Dzieci odprowadziły gościa do drzwi i zaprosiły na następny rok. Na katechezie chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami, które zostaną na długo w ich pamięci.

Renata Jasiak