Spotkanie z pisarzem

Dnia 05.12. 2018r. przedszkolaki zostały zaproszone do Domu Kultury w Ołpinach na spotkanie z  krytykiem literackim, tłumaczem poezji ks. Jana Twardowskiego – Panem Waldemarem Smaszcz. Gość nawiązał doskonały kontakt z małymi słuchaczami. Opowiadał anegdotki związane ze swoją rodziną i ks. J. Twardowskim, z którym pomimo różnicy wieku przyjaźnił się przez wiele lat. Jego najmłodsza córka, wówczas kilkuletnia też zaprzyjaźniła się z księdzem, który napisał i dedykował jej jeden ze swoich wierszy. Następnie Pan W. Smaszcz  zaprezentował swoją książkę, napisaną specjalnie dla najmłodszych, pt. ,,Z Ave spacer dzieci wśród słów księdza i poety Jana Twardowskiego”. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały ciekawych opowieści.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Halina Mikrut