Wycieczka do Tarnowa

     We wtorek 10 czerwca dzieci 5-6 letnie uczestniczyły w całodziennej wycieczce do Tarnowa. Na zbiórkę o godzinie 8.00 wszyscy wstawili się w doskonałych humorach i z pełnymi plecakami. Po śniadaniu i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa oraz zawarciu umów dotyczących wycieczki wszyscy podekscytowani zajęli miejsca w autokarze. Po kilku przejechanych kilometrach dzieci zaczęły szukać w swoich plecakach słodkości spakowanych przez rodziców.

     Pierwszym naszym celem był Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, gdzie oglądaliśmy przedstawienie „Dzikie łabędzie” na podstawie baśni H. Ch. Andersena. Sztuka przygotowana była przez aktorów Teatru Maska z Rzeszowa. Była to opowieść o braterskiej miłości, poświęceniu i wytrwałości, która została sowicie wynagrodzona. Główną bohaterką była Eliza , która walczyła z klątwą rzuconą na jej jedenastu braci przez złą macochę. Podczas spektaklu dzieci miały możliwość bezpośredniej obserwacji gry aktorskiej, scenografii. Ważnym elementem przedstawienia była muzyka i elementy tańca współczesnego, jak i zastosowanie teatru cieni. Dzieci miały też możliwość poznania wystroju teatru ( kasa, widownia, scena, kurtyna), jak i zwiedzenia wystawy na holu teatru „Kostiumy teatralne”. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przed teatrem. Kolejnym punktem był „Promienny Zamek” czyli plac zabaw, na którym dzieci miały możliwość skorzystania z różnorodnych atrakcji np. dmuchanych zjeżdżalni, basenu z piłkami, krzywych zwierciadeł, ścian wspinaczkowych i innych. Tam też w bajkowych komnatach posililiśmy się prowiantem przygotowanym przez panie z przedszkola.

     Po udanej zabawie ruszyliśmy w drogę powrotną podczas której wszyscy uczestnicy dzielili się swoimi przeżyciami. Dzieci były bardzo zadowolone o czym świadczy fakt, iż chciałyby uczestniczyć w takiej wycieczce jeszcze raz.

Ewelina Buś-Przyczynek