Zakończenie projektów „Czysta Małopolska-Czysta Polska” oraz „Czysta Małopolska”

16 czerwca w Tarnowie odbyła się konferencja podsumowująca działania realizowane w ramach projektu „Czysta Małopolska-Czysta Polska”’ która została zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Delegaturę w Tarnowie i Towarzystwo Promocji Oświaty Ekologicznej w Tarnowie. Celem konferencji było upowszechnianie działań jakie placówki podejmują na rzecz zwiększenia świadomości i kształtowania proekologicznych zachowań dzieci i młodzieży województwa małopolskiego. Po wystąpieniu zaproszonych gości nastąpiło podsumowanie ogłoszonych konkursów oraz wręczenie dyplomów i nagród wyróżnionym w konkursie. Nasze przedszkole uzyskało III miejsce w etapie rejonowym konkursu na prezentację multimedialną pt. „Segregacja się opłaca” w kategorii przedszkoli.

24 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się natomiast gala podsumowująca projekt „Czysta Małopolska” dotycząca selektywnego gospodarowania odpadami zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. I tutaj również nasze przedszkole znalazło się wśród finalistów konkursu na prezentację multimedialną.

Nina Solecka