Wycieczka do OSP Ołpiny

W piątek przedszkolaki gościły w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieci zostały bardzo miło przyjęte przez strażaków. W programie wycieczki było zwiedzanie pomieszczeń i zapoznanie się z przeznaczeniem różnych sprzętów, które wykorzystywane są podczas akcji. Oglądanie wyposażenia wozu bojowego, szoferki oraz „przymierzenie się w fotelu kierowcy”. Strażacy przekazali dzieciom podstawowe informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Aby przedszkolakom łatwiej było przyswoić przekazywane treści został wyświetlony animowany film edukacyjny. Następnie dzieci przystąpiły do działań praktycznych. Po wysłuchaniu fachowego instruktażu, same wykonywały masaż serca. Największą atrakcją było „gaszenie pożaru”. Wszystkie dzieci podczas tej akcji spisały się na „piątkę”.

Serdeczne podziękowania dla druhów OSP w Ołpinach za zaproszenie i poświęcenie swojego cennego czasu oraz podzielenie się bogatą wiedzą.

Katarzyna Dąbrowska – Duda