„Dzieci Uczą Rodziców”

V edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej  „Dzieci Uczą Rodziców” rozpoczęta. Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji dzieci w wieku przedszkolnym, a także co nawiązuje do nazwy akcji, zachęcanie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęconego na wspólną naukę z dziećmi. W ramach akcji każdego miesiąca nasze przedszkole będzie przeprowadzało lekcję tematycznie związaną z miesiącem realizacji. W październiku była to „Niezwykła podróż”. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się czym są kontynenty i oceany, a także nieco bliżej poznały kilka państw. Jej główną częścią stanowiła prezentacja multimedialna, na której w sposób atrakcyjny dla dzieci zaprezentowano zagadnienia będące przedmiotem lekcji.  Ostatnią częścią zajęć podobnie jak w przypadku wszystkich lekcji było zadanie, które dzieci wykonują w przedszkolu, a efekty zabierają do domu i przekazują rodzicom.

Nina Solecka