Udział w projekcie ,,Dzieciaki Mleczaki”

Już po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w projekcie edukacyjno-informacyjnym ,,Dzieciaki Mleczaki”, który jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka. Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i jego przetworów w ich diecie oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.  W ramach realizacji tego projektu przedszkolaki z II grupy na zajęciach  najpierw zostały zapoznane z ,,piramidą zdrowego żywienia”, następnie rozpoznawały oraz segregowały produkty mleczne, owoce i słodycze. W dalszej części odbyła się pogadanka n/t ,,Co otrzymujemy z mleka i dlaczego produkty mleczne należy spożywać?”  Następnie dzieci pod kierunkiem opiekunów przygotowały serki smakowe, powstały serki z koperkiem i ogórkiem, z rybą oraz brzoskwiniowe. Najprzyjemniejsza oczywiście okazała się degustacja sporządzonych potraw.

Halina Mikrut