Wycieczka do wioski indiańskiej w Kunowej

W czwartek, 12.10.2023r. przedszkolaki z grup starszych wzięły udział w wycieczce autokarowej  do wioski indiańskiej Hokka Hey w Kunowej. Po dotarciu  na miejsce, przywitał nas wielki wódz indiański i opowiedział nam o zwierzętach zamieszkujących w tamtejszym  mini zoo. Dzieci oglądały kolorowe papugi, brykające kózki, kangurki i śnieżnobiałą lamę. Wioska indiańska zrobiła na naszych podopiecznych ogromne wrażenie, dzieciom spodobały się oryginalne, indiańskie tipi, do których mogły wejść i obejrzeć od środka. Następnie wszystkie przedszkolaki wykonały swoją indiańską opaskę, kiedy wszyscy byli juz gotowi z radością uczestniczyli w różnych konkurencjach sprawnościowych, grach i zabawach integracyjnych  przy muzyce. Dzieciaki miały także możliwość zabawy  w wiosce indiańskiej, na dmuchanej zjeżdżalni oraz mogły pojeździć na koniku. W porze obiadowej dzieci zajadały się smażoną kiełbaską, która smakowała wszystkim jak nigdy dotąd. Wycieczka była bardzo udana, tym bardziej, że dopisywała nam pogoda i humory. To był dzień pełen przygód i wspaniałych atrakcji dla naszych wychowanków.

Halina Mikrut