Jesienne zabawy „Pszczółek”

Miesiąc październik poświęcony jest jesieni, w związku z tym najmłodsze dzieci oglądały teatrzyk kukiełkowy pt. „Idzie Pani Jesień”, w której występował Krasnal Gapcio, wiewiórki, sowa, jeżyk i najważniejsza postać Pani Jesień. Dzieci dowiedziały się o cechach charakterystycznych obecnej pory roku, przygotowaniach zwierząt do zbliżającej się zimy. Po obejrzeniu teatrzyku nastąpiła rozmowa wynikająca z jego treści, po czym w zabawach sensorycznych z kasztankami dzieci ćwiczyły stopy i dłonie podczas których towarzyszyła im piosenka jesienna. Na uwagę zasługują ciekawe pomysły wzorów wykonanych ze skarbów jesiennych. W kolejnym dniu dzieci zapoznały się ze zdrowym odżywianiem, gdzie ważną rolę odgrywają owoce i warzywa. Chętnie pomagały w wykonaniu soku przy użyciu wyciskarki wolnoobrotowej z owoców, które w tym dniu przyniosły do przedszkola. Dzieci były zainteresowane, ze smakiem wypiły sok, niektóre nawet kilkakrotnie podchodziły z kubeczkami. Dziękujemy rodzicom za przyniesienie owoców i warzyw, które zostały wykorzystane w zajęciu kulinarnym.

Renata Jasiak