Rozważania różańcowe przedszkolaków

        Miesiąc październik jest poświęcony Matce Bożej. Pamiętają o tym przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Ołpinach, które z wielkim zaangażowaniem włączyły się w przygotowanie do modlitwy różańcowej.  Na kolejnych październikowych katechezach dzieci zapoznawały się z objawieniami maryjnymi, kolorowały obrazek różańca, uczyły się pieśni o Matce Bożej. Chętnie przynosiły swoje różańce i poznawały prawidłowy sposób odmawiania modlitwy różańcowej.

Rozważania tajemnic różańca świętego ubogacone było prośbami dzieci kierowanymi do Maryi, pieśniami takimi jak: „Zawitaj Królowo Różańca Świętego”, „Jak paciorki różańca” .  Przedszkolaki modliły się także przy figurze Matki Bożej Fatimskiej składając bukiet modlitewnych róż...

Czytaj więcej

Pasowanie na Przedszkolaka

 

                      PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza tak ważna uroczystość przedszkolna dla naszych pociech. Odbyła się ona 10 października 2013r. w Domu Kultury w Ołpinach.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich rodziców przez Panią Dyrektor.  Następnie dzieci z grupy: Milusie, Promyczki i Odkrywcy z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze . Po złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor kładła na ramieniu każdego dziecka specjalny ołówek i nadawała mu miano przedszkolaka. Po pasowaniu zaś każde dziecko otrzymało pamiątkowy ołówek i soczek.  Impreza zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Gale...

Czytaj więcej

Człowiek – najlepsza inwestycja

 

euro-smyki_smal

Człowiek – najlepsza inwestycja

 

W Publicznym Przedszkolu w Ołpinach odbywają się formy doskonalenia nauczycieli realizowane w ramach projektu pt. „Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli – drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego”, realizowanego w ramach Priorytetu III „Wysoka jakość systemu oświaty”’ Działania 3.5-„Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Czytaj więcej

Powitanie Pani Jesieni w przedszkolu

Powitanie Pani Jesieni

         W dniu 23 września zawitała do nas astronomiczna jesień.

Takiej okazji nie mogły przeoczyć przedszkolaki, które powitały nową porę roku radośnie i w dobrym humorze.

Wszystkie dzieci obejrzały inscenizację „O gęsiareczce Kasieni i złotych listkach Pani Jesieni” w oparciu o utwór L. Krzemienieckiej w wykonaniu nauczycieli oraz uczestniczyły w zabawach o tematyce jesiennej. Wiersze, piosenki i tańce wprowadziły wszystkich w radosny, nastrój. Przedszkolaki chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami, słuchały muzyki i naśladowały różne odgłosy.

Czytaj więcej

Wycieczka integracyjna do Krakowa

          Wycieczki są jedną z ciekawych form prowadzenia zajęć wychowawczo-dydaktycznych. Służą one bezpośredniemu poznaniu rzeczywistości i obserwować rzeczy, zjawiska, procesy i sytuacje w „naturalnych warunkach i naturalnym ich przebiegu”.

          Wycieczka zorganizowana 18 września miała  na celu integrację grupy przedszkolnej oraz ich rodziców. W wycieczce do Krakowa wzięły udział dzieci 6 – letnie wraz z rodzicami. W planie było zwiedzanie krakowskiego zoo, odwiedziny u smoka wawelskiego oraz spacer po ryku. Wielką atrakcją było karmienie krakowskich gołębi. Spacer zaostrzył apetyt naszych dzieciaków, dlatego chętnie i bez grymaszenia wszyscy zjedli obiad w restauracji staropolskiej „U babci Maliny”.  Następnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle.

Czytaj więcej

Osiągnięcia przedszkolaków

Czytaj więcej

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Czytaj więcej

Z wizytą w Publicznym Przedszkolu w Szerzynach

Czytaj więcej

Spotkanie przedszkolaków w Bibliotece Publicznej w Ołpinach

Czytaj więcej

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego zgromadziła wszystkich przedszkolaków z rodzicami w budynku przedszkolnym.

Pani Dyrektor mgr Małgorzata Grędel serdecznie wszystkich przywitała przekazując najistotniejsze bieżące informacje. Podziękowała wszystkim rodzicom za owocną współpracę w ciągu całego roku.

Następnie przedszkolaki zaprezentowały część artystyczną recytując wiersze i śpiewając piosenki związane z pożegnaniem starszaków, nawiązujące do zbliżającego się wypoczynku oraz przekazały dobre rady na wakacje. Po występach dzieci nauczyciele poszczególnych grup wręczali dyplomy ukończenia przedszkola, dyplomy za udział w katechezie, książeczki, plecaki, owoce i soki.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele trójek grupowych skierowa...

Czytaj więcej

Spotkanie przedszkolaków w Bibliotece Publicznej w Ołpinach

W ramach współpracy Domu Kultury i Biblioteki w Ołpinach z Przedszkolem pani Zuzanna Jarzębak zaprosiła wszystkich przedszkolaków na czytanie bajek o smokach pt.:”Portret smoka”. Czytelnia biblioteki, w której przebywały dzieci była udekorowana portretami różnych smoków. Był smok Wawelski, jarosz, komputerowy, chiński i ten malutki ze smoczkiem do zabawy.

Prowadząca spotkanie recytowała wiersze i rymowanki związane z danym tematem, prezentowała portrety kolejnych smoków. Dzieci oglądały książeczki z kolorowymi obrazkami, które zachęcały ich do częstego sięgania po literaturę dziecięcą oraz odwiedzania i korzystania z Biblioteki Publicznej w Ołpinach.

Na zakończenie przedszkolaki zostały zainspirowane do wykonania prac plastycznych na temat: „Portret smok...

Czytaj więcej

Z wizytą w Publicznym Przedszkolu w Szerzynach

Dnia 21.06.2013r. na zaproszenie przedszkolaków z Szerzyn nasi podopieczni odbyli niecodzienną wycieczkę. Był to wyjazd autokarowy do Publicznego Przedszkola w Szerzynach. O godzinie 9:00 byliśmy na miejscu, gdzie zostaliśmy serdecznie powitani przez Panią Dyrektor i zaproszeni na występy. Pogoda dopisywała, więc spotkanie miało miejsce w ogrodzie przedszkolnym.

Najpierw występowały dzieci ze starszej grupy prezentując ,,Powitalny taniec” i dziewczynki – baletnice zatańczyły ,,Kwiatowy taniec”. Następnie maluszki wcielone w ,,Bajkowe postacie” odgrywały swoje role. Występy dzieci, jak i piękna dekoracja wprawiły w zachwyt wszystkich widzów. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Później nadszedł czas na wspólne zabawy wszystkich przedszkolaków...

Czytaj więcej

Przedszkolny piknik

19 czerwca przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w przedszkolnym pikniku.. Dzięki uprzejmości właścicielki działki wypoczynkowej mogliśmy bawić się w innym otoczeniu niż przedszkolne podwórko. Po zawarciu umów i przypomnieniu zasad bezpiecznej zabawy na powietrzu, wyruszyliśmy z własnym prowiantem w umówione miejsce. Podczas pikniku nie obyło się bez gier zespołowych,terenowych i zabaw integracyjnych (zbijany, berek kucany, samoloty, chusta animacyjna i inne). Odbył się również pokaz tęczowych baniek mydlanych , który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Wszystkie przedszkolaki wspólnie z paniami grillowały kiełbaski, zajadały się smakołykami ze swoich wycieczkowych plecaków ...

Czytaj więcej

Piknik rodzinny

Mamo, Tato nadstaw uszka,

słuchaj mego dziś serduszka.

Niech ci powie jego bicie,

że ja kocham Was nad życie.

Takie życzenia i wiele jeszcze innych podziękowań na uroczystości z okazji Dnia Rodziny składały dzieci najważniejszym osobom w swoim życiu, czyli Mamom i Tatom. Spotkanie to miało miejsce w sobotę, 8 czerwca 2013 r. o godz. 11:00 w Domu Kultury w Ołpinach, na którym oprócz Rodziców gościli: Wójt Gminy Szerzyny – Pan Stanisław Kmiecik i Sołtys wsi Ołpiny – Pan Roman Gabryel. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która skierowała słowa powitania do wszystkich przybyłych gości.

Następnie głos oddano małym artystom, którzy począwszy od najmłodszej grupy poprzez dzieci 4-5 letnie, aż po starszaki dały z siebie wszystko Pełne zapału i zaangażowania ...

Czytaj więcej

Osiągnięcia przedszkolaków

Nasze przedszkolaki odniosły sukces w powiatowym konkursie plastycznym „Zabytki Powiatu Tarnowskiego na tle przyrody”, zorganizowanym przez GCKiCz w Szerzynach. Miał on na celu kształtowanie wśród uczestników emocjonalnego stosunku do zabytków architektury i potrzeby ich ochrony. Honorowy Patronat nad konkursem objął Andrzej Sztorc – Poseł na Sejm RP oraz Wójt Gminy Szerzyny.

W trakcie wycieczek dzieci poznały niektóre zabytki naszej miejscowości (Kościół Parafialny p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Kapliczka Św. Michała Archanioła), a następnie samodzielnie wykonały prace na konkurs. Po ogłoszeniu wyników okazało się że wśród laureatów znalazły się przedszkolaki z naszego przedszkola (I miejsce i wyróżnienie w kategorii 0-III kl.).

Su...

Czytaj więcej