Małopolski Dzień Dziecka 2026

27 maja w naszym przedszkolu odbyło się wielkie Święto Rodziny. Dzień ten zgromadził na wspólnej zabawie całe Rodziny naszych przedszkolaków oraz Rodziny dzieci, które od września będą uczęszczać do naszego przedszkola. Podczas pikniku na zgromadzonych gości czekało wiele atrakcji i warto zaznaczyć, że wszystkie były darmowe. Wydarzenie zostało przygotowane przy wielkim wsparciu finansowym ze strony Gminy Szerzyny oraz Województwa Małopolskiego. Po wspaniałym programie artystycznym przygotowanym przez dzieci dla rodziców z okazji ich święta przyszedł czas na wspólną zabawę i świętowanie. Wszyscy mogli podziwiać ciekawe show w wykonaniu iluzjonisty. Dzieci zostały zaproszone do kreatywnych stoisk, przy których wykonywały ciekawe rękodzieła...

Czytaj więcej

ZAPROSZENIE

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Małopolski Dzień Dziecka, który odbędzie się 27 maja 2026 r.

Do zabawy zapraszamy:

  • wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola wraz z Rodzicami (godz. 11:00)
  • dzieci, które od września będą uczęszczać do naszego przedszkola (godz. 12:30).

Zabierzcie ze sobą dobry humor 🙂

Czytaj więcej

Sukces przedszkolaków

Z wielką radością informujemy, że nasz zespół „Góralki” swoim występem wyśpiewały I MIEJSCE w kategorii: Zespoły- Odziały przedszkolne, podczas XIV Gminnego Konkursu wokalno-instrumentalnego MŁODE TALENTY, który miał miejsce 20 maja w GCKiCz – Domu Kultury w Szerzynach.

Serdecznie gratulujemy artystom talentu i odwagi.

Katarzyna Dąbrowska-Duda

Czytaj więcej

Wycieczka do AlpakoZagrody

Dnia 19.05.2026 r. przedszkolaki z grup starszych wzięły udział w wycieczce do AlpakoZagrody w Samoklęskach. Na miejscu dzieci miały okazję oglądać różne gatunki zwierząt i słuchać ciekawostek z ich życia. Największą atrakcją był bezpośredni kontakt ze zwierzętami, głownie alpakami. Dzieci mogły pogłaskać, nakarmić, a co najbardziej zabawne założyć aplace swoją czapkę i zrobić z nią pamiątkowe zdjęcie. W dalszej części odbyły się warsztaty plastyczne oraz zabawy i konkurencje sportowe, które sprawiły przedszkolakom wiele radości. W porze obiadowej dzieci zajadały się smażoną kiełbaską. Wycieczka okazała się wspaniałą lekcją przyrody. To był dzień pełen przygód i wrażeń dla naszych wychowanków.

Halina Mikrut 

Czytaj więcej

Wycieczka do OSP w Ołpinach

Dnia 15.05.2026 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do staży pożarnej. Głównym jej celem było zapoznanie dzieci z zawodem strażaka, jego zadaniami oraz wykorzystywanym w czasie akcji sprzętem. Dzieci oglądały film edukacyjny, uczestniczyły w warsztatach udzielenia pierwszej pomocy, utrwaliły numery alarmowe, zwiedzały nową remizę strażacką, podziwiały puchaty zdobyte w różnych zawodach strażackich. Z zainteresowaniem obserwowały wóz strażacki z całym wyposażeniem, dużą atrakcją dla wszystkich było wejście do niego. Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane cukierkami. W podziękowaniu za miłe spotkanie przedszkolaki wręczyły drobny upominek.

Serdecznie dziękujemy Strażakom za ciekawe warsztaty i za każdy dzień bohaterskiej służby.

Czytaj więcej

Zapisy dzieci – postępowanie uzupełniające

Drodzy Rodzice,

Publiczne Przedszkole w Ołpinach informuje, że trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2026/2027.

Zainteresowanych Rodziców prosimy  o złożenie wniosków od 04.05.2026 r. do 03.06.2026 r.

Wnioski o zapisy do przedszkola należy pobrać w kancelarii.

Zapraszamy.

Czytaj więcej

Święta majowe w naszym przedszkolu

Okres świąt majowych w naszym przedszkolu to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych. Z tej okazji 30 kwietnia przedszkolaki w strojach galowych, uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka święta. Najpierw w postawie „na baczność” odśpiewały Hymn Polski, w dalszej części obejrzały teatrzyk pt.” Legenda o smoku wawelskim”. Dzieci z chorągiewkami wykonanymi na zajęciach plastycznych recytowały wiersze „Czy wiesz, kim jesteś?”, „Katechizm polskiego dziecka” i śpiewały patriotyczne piosenki. Korzystając z pięknej pogody uroczystość zakończona została biało-czerwpnym przemarszem po głównej drodze naszej miejscowości.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Happening czytelniczy CZYTA MI-SIĘ!

Ostatni w tym roku szkolnym moduł z realizowanego projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” polegał na zorganizowaniu Happeningu czytelniczego CZYTA MI-SIĘ! Moduł ten służył rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci, wzmocnieniu ich poczucia sprawczości i uczył, że nawet najmłodsi mogą być aktywnymi uczestnikami życia społecznego. Dzieci stały się ambasadorami literatury w środowisku lokalnym. Starszaki wspólnie wykonały plakaty i transparenty z hasłami promującymi książki i przeszły z nimi po swojej miejscowości w korowodzie. Następnie wspólnie z 5-latkami spotkały się w Bibliotece Publicznej, gdzie Pani Kierownik GCKiCz w Szerzynach przeczytała im kilka książeczek i oprowadziła po pomieszczeniach biblioteki...

Czytaj więcej

Wycieczka do Szkoły Muzycznej w Tuchowie

Dnia 23.04.2026 r. dzieci z grup starszych udały się na wycieczkę do Szkoły Muzycznej w Tuchowie na koncert pod hasłem „Wiosenne poranki muzyczne”. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności gry na różnych instrumentach. Przedszkolaki z zainteresowaniem i skupieniem słuchały występów, pełniąc rolę wspaniałej publiczności. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać brzmienie i wygląd instrumentów muzycznych. Koncert bardzo podobał się naszym wychowankom, a młodzi artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. 

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom za zaproszenie i wprowadzenie nas w piękny świat muzyki.

Nina Solecka

Czytaj więcej

Światowy Dzień Ziemi

W ramach dzisiejszego święta przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych podejmowały wiele aktywności o charakterze proekologicznym. Obejrzały teatrzyk kamishibai pt.: Przygody pingwinka Pingo”. Przypomniały sobie zasady segregacji śmieci, podawały przykłady właściwych zachowań proekologicznych, śpiewały i tańczyły dla Ziemi. Wykonały prace plastyczne tematycznie związane z przyrodą. Wszystkie dzisiejsze działania miały na celu budowania wrażliwości na naturę i odpowiedzialności za planetę.

Katarzyna Dąbrowska-Duda

Czytaj więcej

Spotkanie w Szkole Podstawowej w Ołpinach

Z okazji kolejnej rocznicy kanonizacji Św. Jana Pawła Wielkiego, Panie nauczycielki szkoły wraz z uczniami klasy III B zorganizowały spotkanie, na które zostały zaproszone przedszkolaki z grup starszych. Dzieci wysłuchały fragmentów książki J. Krzyżanek pt.: „Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem”. w dalszej części obejrzały prezentację przybliżającą życie przyszłego Papieża i wspólnie odśpiewały Jego ulubiona pieśń „Barkę”. Przedszkolaki otrzymały także upominek z wizerunkiem Ojca Świętego oraz delektowały się słodkościami. Na zakończenie udały się do biblioteki, w której oglądały książki o „Naszym Wielkim Świętym”. 

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor – Annie Niemiec, Pani Marcie K., Pani Annie W...

Czytaj więcej

Niebieskie Igrzyska

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, przypadającego na 2 kwietnia przedszkolaki z grupy Odkrywców już po raz trzeci włączyły się w tą akcję, uczestnicząc w zajęciach wspólnotowych i sportowych. Dzieci podczas zajęć edukacyjnych i sportowych poznały znaczenia słowa „AUTYZM”, poznały symbolikę koloru niebieskiego oraz znaczenie symbolu puzzli jako znaku różnorodności i wyjątkowości, nauczyły się dostrzegać różnice i podobieństwo między sobą, wysłuchały bajki o Jasiu i jego niebieskim motylu, a także rozmawiały na temat odmienności i potrzebach bohatera bajki...

Czytaj więcej

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych

życzymy wielu radosnych chwil,

przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością.

Niech Tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego

umocni wiarę, rozproszy niepokoje,

przywróci nadzieję.

Radosnych Świąt

życzy

Społeczność Publicznego Przedszkola

w Ołpinach

 

 

 

Czytaj więcej

PRZEDSZKOLAKI SKŁADAJĄ ŻYCZENIA WIELKANOCNE

” Niech światło zmartwychwstania Chrystusa rozświetli Wasze serca i przyniesie obfitość błogosławieństw. Alleluja.”
❤️❤️❤️ Przedszkolaki wyruszyły z życzeniami wielkanocnymi do różnych instytucji niosąc świąteczną atmosferę.
Odwiedziły m.in. Wójta Gminy Szerzyny Pana Grzegorza Gotfryda,
– Radną Rady Powiatu Tarnowskiego Panią Anitę Serafin,
– Centrum Zarządzania Edukacją Gminy Szerzyny,
– Bank Spółdzielczy w Pilźnie – Odział w Szerzynach.
Wszędzie zostały bardzo mile przyjęte i obdarowane słodkościami dla wszystkich przedszkolaków.
 
Katarzyna Dąbrowska-Duda
Czytaj więcej

Udział w akcji „Góra Grosza”

Już po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to przedsięwzięcie o charakterze dobroczynnym. Jego celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Ta akcja, to także okazja do edukowania przedszkolaków w duchu empatii i niesienia pomocy innym. Rodzice wraz z dziećmi chętnie zaangażowali się w akcję, wrzucając do skarbonki monety o różnych nominałach o łącznej wartości 131,32 zł. 

Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za każdy symboliczny grosik.

Halina Mikrut

Czytaj więcej