Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Jak co roku nasze przedszkole uczestniczyło w obchodach tego dnia, który jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Jest on okazją do podejmowania różnych inicjatyw, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. W związku z tym, że 20 listopada w tym roku przypada w niedzielę, dzieci swoje święto obchodziły już w piątek. Na znak solidarności z innymi dziećmi założyły ubrania w kolorze niebieskim. Miały okazję obejrzeć film edukacyjny pt.: „Karolek oraz prawa i obowiązki dziecka” na podstawie, którego łatwiej im było zrozumieć co to znaczy mieć prawa i dlaczego należy się wywiązywać ze swoich  obowiązków. Wspólne śpiewanie piosenek i praca z „drzewem praw i obowiązków” wpływały na utrwalanie poznanych treści. Największą radość przyniosła zabawa balonikami, oczywiście w kolorze niebieskim.

Pamiętajmy, że od nas dorosłych zależy los dziecka. Niech przywołany cytat przyświeca nam każdego dnia w procesie wychowania. „Z dzieckiem jest jak z pudełkiem. Trudno wyjąć z niego coś, czego się nie włożyło”. Magdalena Tulli 

 Katarzyna Dąbrowska – Duda