Kontynuacja programu „Leśna szkoła z klimatem”

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole w dalszym ciągu realizuje program  „Leśna szkoła z klimatem” ogłoszony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych. Z tej właśnie okazji w słoneczny październikowy dzień przedszkolaki z grup starszych wyjechały na wycieczkę do lasu w Joninach, gdzie czekała na nich Pani Monika Słota, pracownik Nadleśnictwa Gromnik. Podczas spaceru po lesie dzieci obserwowały przyrodę w naturalnym środowisku, poznawały przyrodę różnymi zmysłami. W związku z tym, że niektóre przedszkolaki już wiosną uczestniczyły w podobnej wyprawie miały one możliwość porównania leśnej przyrody wiosną i jesienią. Po spacerze dzieci z apetytem zajadały się kiełbaskami z ogniska i słodyczami przygotowanymi przez nasze Panie Kucharki.  Wszystkie przedszkolaki miło spędziły jesienny dzień na świeżym powietrzu w otoczeniu malowniczej przyrody leśnej. Pełne niezapomnianych wrażeń wróciły do przedszkola, gdzie jeszcze długo unosił się zapach lasu.

Nina Solecka