Lekcje Park Jurajski i Bezpieczne wakacje

W miesiącu czerwcu odbyły się dwie lekcje w ramach akcji Dzieci Uczą Rodziców. Były to: Park Jurajski oraz Bezpieczne wakacje. Podczas pierwszej lekcji nasze przedszkolaki wyruszyły w podróż w czasie, kiedy to na Ziemi panowały dinozaury. Dzieci poznały gatunki dinozaurów, które wiele milionów lat temu dominowały na Ziemi, dowiedziały się ciekawostek o tych ogromnych zwierzętach.  Ponadto bawiły się w dinozaury, utrwalały znajomość cyfr a także zamieniły się w archeologów i tworzyły z masy solnej skamieniałości. Jak zawsze na zakończenie spotkania dzieci  wykonały kartę pracy, a efekt swojej pracy pokazały rodzicom. Druga lekcja poświęcona była natomiast najważniejszym zasadom bezpieczeństwa związanego z wakacyjnym odpoczynkiem nad wodą, w górach, na świeżym powietrzu, w lesie i w domu.  W czasie zabawy dydaktycznej przedszkolaki poznały przedmioty, które należy zabrać na wyprawę w góry i nad morze. Wykonały one również grupową pracę plastyczną przedstawiającą odpoczynek nad naszym pięknym morzem. Tradycyjnie nie zabrakło zabawy przy muzyce i samodzielnie wykonanej karty pracy.

Nina Solecka