Wycieczka do zakładu fryzjerskiego

Dnia 15.10.2019 r. przedszkolaki ze starszych grup udały się na wycieczkę do pobliskiego  zakładu fryzjerskiego w celu poznania pracy fryzjerki. Pani fryzjerka przyjęła nas bardzo serdecznie i ciekawie opowiadała o swojej pracy pokazując jednocześnie przybory i urządzenia, które są niezbędne do pielęgnacji i stylizacji fryzur. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały wyposażenie salonu i znajdujące się w nim sprzęty. Dużą atrakcją dla przedszkolaków było mycie i suszenie włosów. Pani fryzjerka przeczytała nam również wiersz Danuty Gellner ,,Jesień u fryzjera”. Pomimo, że salon fryzjerski jest miejscem znanym przez naszych wychowanków, bo z jego usług korzystają nie tylko rodzice, starsze rodzeństwo, dziadkowie, ale również oni sami, to wycieczka sprawiła im wiele radości. Wizyta w zakładzie fryzjerskim wzbogaciła naszych podopiecznych o nowe doświadczenia, wiadomości i kształtowała właściwe zachowania w miejscach użyteczności publicznej.

Serdecznie dziękujemy Pani Alicji S. za zaproszenie i poświęcony nam czas.

Halina Mikrut