Dzienne archiwum Marzec 4, 2019

Przedszkolne zapusty

W czwartek  28.02.2019 r., a był to ,,tłusty czwartek” w naszym przedszkolu odbyły się zapusty. Najpierw Pani Zuzanna Jarzębak bardzo ciekawie i obrazowo opowiedziała nam o polskich zwyczajach, tradycjach związanych z zapustami inaczej ostatkami. Następnie wszystkie dzieci bawiły się wspólnie przy rytmach różnorodnej muzyki.  Muzyka i tańce przeplatane były zabawami i konkursami. Jak wiemy najważniejszym akcentem ,,tłustego czwartku” są pączki, dlatego też nie obyło się bez ich degustacji. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami przygotowanymi przez panie kucharki. Przedszkolaki wyśmienicie się bawiły, a atmosfera tego spotkania zapewne jeszcze na długo pozostanie w ich pamięci.

Halina Mikrut

Czytaj więcej

Spotkanie z pracownikami KRUS

Dnia 27.02.2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami KRUS-u. Było ono okazją do porozmawiania o zagrożeniach czyhających na dzieci i dorosłych w różnych sytuacjach życia na wsi. Dzieci obejrzały animowany film edukacyjny o rodzinie Porażków, a następnie omówiły go, analizując niebezpieczne i ryzykowne zachowania zabawnej rodzinki. Pracownicy KRUS-u  kilkakrotnie przypomnieli, że maszynami, urządzeniami rolniczymi i zwierzętami gospodarskimi powinni zajmować się dorośli. Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę o bardzo ważne zasady bezpieczeństwa, a przy okazji zostały obdarowane ciekawymi książeczkami, których głównym celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z bezpieczeństwem na wsi...

Czytaj więcej

Obchody Dnia kota

Jednym ze zwierząt domowych jest kot. 17 lutego wszystkie koty obchodzą swe święto i w związku z tym w poniedziałek 18 lutego dzieci z grupy Skrzatów postanowiły uczcić to nietypowe święto. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą przy piosenkach „Mały kotek” oraz „Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wiersza „Kot i myszki”, dowiedziały się wielu ciekawostek o kotach, oglądały bajkę z udziałem zwierzątka. Dużo radości sprawiło dzieciom własnoręczne wykonanie masek kotka, a także nauka  rysowania zwierzątka.  Prace wyeksponowane były na korytarzu i przypominały wszystkim o święcie. Tego dnia  wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i jeszcze długo wspominały to wesołe święto.

Nina Solecka

Czytaj więcej