Dnia 19.05.2026 r. przedszkolaki z grup starszych wzięły udział w wycieczce do AlpakoZagrody w Samoklęskach. Na miejscu dzieci miały okazję oglądać różne gatunki zwierząt i słuchać ciekawostek z ich życia. Największą atrakcją był bezpośredni kontakt ze zwierzętami, głownie alpakami. Dzieci mogły pogłaskać, nakarmić, a co najbardziej zabawne założyć aplace swoją czapkę i zrobić z nią pamiątkowe zdjęcie. W dalszej części odbyły się warsztaty plastyczne oraz zabawy i konkurencje sportowe, które sprawiły przedszkolakom wiele radości. W porze obiadowej dzieci zajadały się smażoną kiełbaską. Wycieczka okazała się wspaniałą lekcją przyrody. To był dzień pełen przygód i wrażeń dla naszych wychowanków.
Halina Mikrut











