Wycieczka do OSP w Ołpinach

Dnia 15.05.2026 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do staży pożarnej. Głównym jej celem było zapoznanie dzieci z zawodem strażaka, jego zadaniami oraz wykorzystywanym w czasie akcji sprzętem. Dzieci oglądały film edukacyjny, uczestniczyły w warsztatach udzielenia pierwszej pomocy, utrwaliły numery alarmowe, zwiedzały nową remizę strażacką, podziwiały puchaty zdobyte w różnych zawodach strażackich. Z zainteresowaniem obserwowały wóz strażacki z całym wyposażeniem, dużą atrakcją dla wszystkich było wejście do niego. Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane cukierkami. W podziękowaniu za miłe spotkanie przedszkolaki wręczyły drobny upominek.

Serdecznie dziękujemy Strażakom za ciekawe warsztaty i za każdy dzień bohaterskiej służby.

Halina Mikrut