Spotkanie z policjantem

W dniu 15.09.2025r. gościliśmy w naszym przedszkolu pana policjanta z Posterunku Policji w Szerzynach. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego, numerów alarmowych oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Najpierw przedszkolaki obejrzały krótki film n/t bezpieczeństwa na drodze. W dalszej części spotkania pan policjant szczegółowo przybliżył i usystematyzował podstawowe zasady zachowania się w ruchu drogowym. Dzieci wykazały się wiedzą, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Nasi podopieczni mieli okazję zadawać gościowi pytania dotyczące jego pracy, umundurowania i wyposażenia. W podziękowaniu za pouczające spotkanie dzieci  zaśpiewały piosenkę i wręczyły drobny upominek. Ponadto wszystkie przedszkolaki otrzymały odblaski z Urzędu Gminy Szerzyny.

Halina Mikrut