Obchody Dnia kota

Jednym ze zwierząt domowych jest kot. 17 lutego wszystkie koty obchodzą swe święto i w związku z tym w poniedziałek 18 lutego dzieci z grupy Skrzatów postanowiły uczcić to nietypowe święto. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą przy piosenkach „Mały kotek” oraz „Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wiersza „Kot i myszki”, dowiedziały się wielu ciekawostek o kotach, oglądały bajkę z udziałem zwierzątka. Dużo radości sprawiło dzieciom własnoręczne wykonanie masek kotka, a także nauka  rysowania zwierzątka.  Prace wyeksponowane były na korytarzu i przypominały wszystkim o święcie. Tego dnia  wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i jeszcze długo wspominały to wesołe święto.

Nina Solecka