Oglądanie teatrzyku i wspólne czytanie

W dniu 08.06.2018r. przedszkolaki zostały zaproszone przez nauczycielki Szkoły Podstawowej w Ołpinach: Panią Martę Kordek i Panią Annę Wójcik do obejrzenia teatrzyku i wspólnego czytania. Najpierw dziewczynki z klasy VI wystawiły bardzo pouczający teatrzyk sylwet pt: ,,Przygody niegrzecznej żabki” i przebrane za kwiaty zaprosiły młodszych kolegów do wspólnej zabawy muzyczno-ruchowej. Potem Adrian Mikrut z grupy ,,Skrzatów” na ochotnika zaprezentował wiersze Juliana Tuwima ,,Okulary” i ,,Zosia – samosia”. Następnie w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, o  godzinie 10:00 na boisku szkolnym wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej na hasło ,,Rozpoczynamy równoczesne czytanie” wszyscy zebrani po cichu czytali swoją książeczkę. Do głośnego czytania zaproszony został tata Tymoteusza B., absolwenta naszego przedszkola, który przeczytał ,,Bajki uśmiechajki na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro” autorstwa B. Stańczuk. Z kolei dziewczynki z klasy I zaśpiewały piosenki prezentując książki. Na zakończenie odbył się przemarsz z transparentami promującymi czytanie.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone przedsięwzięcie przyczyni się do wyrabiania u dzieci nawyku czytania i zamiłowania do książek.

Serdecznie dziękujemy Paniom:  M. Kordek i A. Wójcik za zaproszenie.

Halina Mikrut