Wycieczka do Straży Pożarnej w Ołpinach

Dnia 4.06 2018 roku wszystkie przedszkolaki wraz z wychowawcami zostały zaproszone do Remizy Strażackiej na warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Chętne dzieci mogły pokazać sposoby pomagania innym w nagłych wypadkach, zapamiętania numerów alarmowych ( Pogotowie Ratunkowe-999, Straż Pożarna-998, Policja-997). Przedstawiciel strażaków opowiedział dzieciom o pracy, przedstawił ekipę Ochotniczej Straży Pożarnej. Pokazał dzieciom ubiór, który jest wykorzystywany do gaszenia pożarów. Po przejściu do kolejnej sali dzieci zapoznały się z patronem strażaków- Św. Florianem umieszczonym na sztandarze, oglądały puchary młodszych i starszych strażaków zdobytych w różnych zawodach. Strażacy zaprezentowali przedszkolakom samochód strażacki z całym wyposażeniem, mogły też w nim posiedzieć i pooglądać go wewnątrz. Najbardziej atrakcyjnym punktem programu było gaszenie pożaru przez dzieci prawdziwą sikawką w oknach tekturowego domu. Strażacy przeczytali dzieciom również utwór J. Brzechwy pt. „Pali się”. Każdy z uczestników wycieczki mógł swobodnie wypowiadać się na temat odpowiedzialnej pracy strażaka. Na zakończenie odbyło się pamiątkowe zdjęcie oraz podziękowanie wszystkim dzielnym strażakom, którzy z oddaniem wykonują swoją pracę poświęcając się dla dobra innych.

Renata Jasiak