Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to ma na celu min. promowanie ochrony środowiska i postaw ekologicznych – zatem w tym dniu powinniśmy pamiętać o tym, że Ziemia to dom o który trzeba dbać.  W naszym przedszkolu obchody Dnia Ziemi miały miejsce w poniedziałek 23 kwietnia. Z tej okazji dzieci oglądnęły film edukacyjny o segregowaniu śmieci a następnie same miały możliwość segregowania różnego rodzaju przedmiotów do odpowiednich pojemników. Na podstawie omawianych ilustracji przedszkolaki dowiedziały się, że prawdziwy „Przyjaciel Przyrody” nie tylko segreguje śmieci, ale również min. dba o rośliny i zwierzęta, oszczędza wodę, zrobione zakupy pakuje do siatek ekologicznych. Nie zabrakło również wspólnie zaśpiewanej piosenki i nauki krótkiej ekologicznej rymowanki. Jednak najwięcej emocji sprawiło przedszkolakom założenie rękawiczek i sprzątanie placu zabaw w centrum Ołpin. Wszyscy nie mogli się nadziwić, że jest tak dużo śmieci i postanowili, że przez cały rok będą bacznie sprawdzać porządek w naszej miejscowości.

Nina Solecka