Dzień Babci i Dziadka

25 stycznia 2018r. był ważnym  dniem dla społeczności naszego przedszkola. To właśnie wtedy mieliśmy zaszczyt podejmować wspaniałych gości: Kochane Babcie i Szanownych Dziadków. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Wójt Gminy Szerzyny pan Grzegorz Gotfryd, Radny Powiatu Tarnowskiego i zarazem Sołtys Ołpin pan Roman Gabryel, Radna Gminy Szerzyny pani Ewa Ryba (babcia naszego przedszkolaka), pan Roman Augustyn i pan Józef Poręba (dziadkowie przedszkolaków) członkowie Kapeli Augusta wraz z kolegami. Na początek pani Dyrektor Małgorzata Grędel przywitała wszystkich zgromadzonych gości i złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Następnie głos zabrał Wójt Gminy pan Grzegorz Gotfryd, który w swoim przemówieniu podkreślił jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią Babcia i Dziadek. To oni w dużej mierze dbają o kultywowanie tradycji i zachowanie wiary, z której się wywodzimy. Są oparciem i wsparciem dla wielu Rodziców zaganianych w obecnym świecie. Życzył wszystkim wielu lat życia w pełni sił i doskonałym zdrowiu. Do życzeń dołączył się również sołtys Ołpin pan Roman Gabryel.

Przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały na tę okazję „Bajkowe Jasełka”. Swoim zaangażowaniem udowodniły, przed jak ważną publicznością dają występ. Nie zabrakło stylowych kostiumów, wyrazistych recytacji, rytmicznych pastorałek i piosenek, jak również oryginalnych tańców. Przedstawienie spotkało się z wielkim aplauzem ze strony widowni. Po głośnym „Sto lat” wnuki złożyły życzenia i upominki swoim Babciom i Dziadkom. Następnie goście zostali zaproszeni na uroczysty obiad, ciasto i kawę. Czas zgromadzonym umilała Kapela  Augusta przygrywając kolędy i utwory biesiadne.

Na zakończenie spotkania pani dyrektor Małgorzata Grędel podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości (najmłodszym aktorom, paniom nauczycielkom, paniom z obsługi przedszkola, które służyły pomocą w kuchni i Rodzicom, którzy przyjęli na swoje barki trud zorganizowania uroczystości). Podkreśliła po raz kolejny, że dzięki współpracy Rodziców możemy się spotykać na takich i podobnych uroczystościach.

Katarzyna Dąbrowska – Duda