Lekcja historii w przedszkolu

W poniedziałkowy poranek 15 stycznia w  przedszkolu gościliśmy absolwenta naszego przedszkola, ucznia klasy V Marka Łąckiego, który poprowadził dla naszych przedszkolaków lekcję historii. Dzięki Markowi mieliśmy okazję przenieść się w epokę średniowiecza i dowiedzieć się wielu interesujących informacji na temat życia i zwyczajów rycerzy, poznać kodeks rycerski oraz etapy w „karierze rycerskiej”. Mogliśmy obejrzeć kolekcję broni, zbroi rycerskich, potrzymać miecze, przymierzyć hełmy. Nie obyło się również bez pasowania na rycerza.                                                                                                Niezwykle ciekawa lekcja  historii zainteresowała wszystkich obecnych. Dzięki ekscytującym opowieściom Marka zapewne na długo pozostanie ona w pamięci naszych przedszkolaków.

Nina Solecka