Spotkanie w bibliotece

W poniedziałek (8 stycznia) przedszkolaki z grup starszych odwiedziły Publiczną Bibliotekę w Ołpinach. Pani bibliotekarka w bardzo interesujący sposób opowiedziała dzieciom, jaką drogę musi przebyć książka, aby mogła  trafić do biblioteki. Dzieci starały się zapamiętać, kto jest zaangażowany przy powstawaniu książek (autor, ilustrator, drukarz, wydawca itp.). Przedszkolaki dowiedziały się również, w jaki sposób korzysta się z biblioteki. Obiecały, że w najbliższym czasie odwiedzą znowu bibliotekę, tym razem z Rodzicami, aby wypożyczyć pierwsze książeczki. Pani bibliotekarka zaprezentowała kilka ciekawych pozycji książkowych. Dzieci poznały również kilka przygód sympatycznego „Duszka Eugeniuszka”.  Wycieczka była doskonałą okazją do miłego spędzenia czasu wśród książek.

Katarzyna Dąbrowska – Duda