Orszak Trzech Króli

Na zaproszenie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ołpinach nauczycielki wraz z Panią Dyrektor z naszego przedszkola przygotowały dla dzieci pelerynki i korony, aby wzięły udział w korowodzie wraz z rodzicami. Tak się też stało, pogoda dopisała, rodzice byli odpowiedzialni i pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie. Uroczystość obfitowała w bogate stroje, paradę Trzech Mędrców z darami, które ofiarowali u żłóbka małemu Jezusowi. Następnie odbyła się uroczysta Msza Św., po której zaproszono wszystkich na koncert noworoczny w wykonaniu laureatów ze Szkoły Muzycznej w Jaśle. Zorganizowany Orszak Trzech Króli na pewno stanie się tradycją i kolejny odbędzie się za rok.

Dziękujemy Pani Annie Niemiec – Dyrektor Szkoły oraz Panu Marianowi Jarek za udostępnienie pamiątkowych zdjęć.

Renata Jasiak