Pan Sołtys wsi Ołpiny czyta dzieciom

W środę 13.12.2017r. gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Romana Gabryela – Sołtysa wsi Ołpiny, który w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” czytał książki autorstwa Ewy Stadtmiiller.  Pierwsza z nich to Osiołek i gwiazda. Jest to opowieść o osiołku, który w swoim życiu wiele przeszedł, gdyż wcześnie został odłączony od swojej mamy i zmuszany był do pracy ponad siły. Kłapouszek miał zawsze w pamięci słowa wypowiedziane przez jego mamę ,, Zobaczysz, dla nas też zaświeci kiedyś szczęśliwa gwiazda”. Słowa te wkrótce się spełniły i stał się świadkiem największego cudu, jakim było Narodzenie Dzieciątka – Jezus. Druga książka to Trzy gwiazdki szczęścia, jest to bożonarodzeniowa, pełna ciepła historia o tym, że w życiu wcale nie liczy się to, ile się posiada, ale miłość i czas, które możemy podarować bliźniemu, uczula ona również na biedę, nieszczęście, chorobę drugiego człowieka. Ponadto opowieść uczy miłości w rodzinie, przygotowuje na przyjście na świat rodzeństwa. Główny bohater – Krzyś  znalazł szczęście, o którym marzył, tam, gdzie wcale nie zamierzał go szukać. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały pouczających opowieści. Na zakończenie wspólnie z zaproszonym gościem śpiewały kolędy i wręczyły mu drobny upominek. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Sołtysowi za włączenie się do akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” i obdarowanie naszych wychowanków słodyczami.

Halina Mikrut