Zajęcie otwarte w grupie najmłodszej

Dnia 12.12.2017r. odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców, którego celem było zaprezentowanie zabaw z udziałem dzieci z zakresu przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu tym także uczestniczyła Pani Dyrektor, która bacznie obserwowała jakie niespodzianki czekają na dzieci i ich rodziców. Najmłodsze przedszkolaki śpiewały piosenki, grały na instrumentach, słuchały wiersza ilustrowanego sylwetami choinki z wykorzystaniem ozdób w różnych kształtach. Przedszkolaki liczyły, porównywały, nazywały kolory i segregowały przedmioty pod względem dwóch cech: kolorów i kształtów. Uwieńczeniem dzisiejszego zajęcia było ubieranie tradycyjnej choinki w ozdoby zabawkowe, aniołki, gwiazdki, czekoladowe bombki oraz łańcuchy wykonane przez rodziców. Przy piosence „Choinka, choineczka” wszyscy goście tańczyli wraz ze swoimi pociechami dookoła choinki. Na zakończenie dzieci wręczyły zaproszonym gościom „ świąteczne rożki rozmaitości”. Na dzisiejsze spotkanie przedszkolaki wraz z paniami upiekły ciasto piernikowo- marchewkowe, którym byli poczęstowani przybyli goście. Dla dzieci były przygotowane czekoladki i galaretki od sponsorów. Pani Dyrektor podziękowała rodzicom, dzieciom i nauczycielkom za  zorganizowanie i przygotowanie zajęcia. Wszyscy, zwłaszcza najmłodsi byli uradowani, że mogli z rodzicami przebywać dłużej w przedszkolu, by wspólnie się bawić dookoła choinki. Zajęcie wprowadziło atmosferę zbliżających się rodzinnych spotkań, na które tak bardzo czekamy. Zapach piernikowych łakoci i żywych gałązek ubogacał woń nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Renata Jasiak