Dzień Pluszowego Misia

„Wszystkie przedszkolaki kochają pluszaki” to słowa rymowanki, które towarzyszą dzieciom na co dzień. Najmłodsi chętnie przychodzą do przedszkola ze swoimi milusińskimi, którzy zamieszkują małe półeczki, a także służą dzieciom do przytulania. W Dniu Pluszowego Misia było bardzo przytulnie, bo każdy mógł pobawić się ze swoim pluszakiem, ukołysać, zatańczyć i pośpiewać. Dzieci ze swoimi misiami obejrzały teatrzyk lalek w wykonaniu nauczycielek pt. „Do czego służą misie?”, zaśpiewały piosenki „Misiu mniam, mniam”, „Przedszkolny miś”, poćwiczyły wymowę razem z misiem Zysiem i zatańczyły misiowy taniec. Na zakończenie obejrzały bajkę pt. „Miś Uszatek- urodziny”. Nie odbyło się bez poczęstunku. Dzieci częstowały się czekoladowo- biszkoptowymi misiami. Na zajęciach plastycznych wykonały różnymi technikami swojego przyjaciela misia. Prace te można było podziwiać w galerii plastycznej w korytarzu przedszkolnym. Wszystkie dzieci były szczęśliwe, że mogły ze swoimi maskotkami przeżywać wspólnie ten wyjątkowy dzień.

Renata Jasiak