Spotkanie z elektrykami

24 listopada odbyło się spotkanie z ojcami naszych przedszkolaków P. Grzegorzem Gabryel oraz P. Krzysztofem Piekarz wykonującymi zawód elektryka. Na wstępie dzieci obejrzały film na temat skutków złego korzystania z urządzeń elektrycznych. Następnie elektrycy opowiedzieli o swojej pracy, wyjaśnili skąd się bierze prąd oraz przedstawili  niebezpieczeństwa jakie wynikają z niewłaściwego korzystania z urządzeń elektrycznych. Przedszkolaki miały również możliwość obejrzenia różnych przedmiotów pomocnych w  wykonywaniu tego trudnego i niebezpiecznego zawodu.  Na zakończenie spotkania goście obdarowali przedszkolaków długopisami, książeczkami o tematyce bezpieczeństwa oraz słodyczami, a dzieci odwdzięczyły się samodzielnie wykonanymi upominkami.

Serdeczne podziękowania składamy Kierownictwu Tauron Dystrybucja za życzliwe potraktowanie naszej prośby i umożliwienie nam spotkania ze swoimi pracownikami, a Panom elektrykom za przybliżenie przedszkolakom zawodu elektryka.

Nina Solecka