Teatrzyk lalkowy „Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem”

               Dnia 02.12.2013r. w Publicznym Przedszkolu w Ołpinach odbył się teatrzyk lalek „Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem” w wykonaniu aktorów z Nowego Sącza „Pinokio”.

Wszystkie przedszkolaki zgromadziły się w jednej sali, by wspólnie obejrzeć teatrzyk. Po przywitaniu się z aktorami zapadła cisza i oczy dzieci powędrowały w stronę sceny, gdzie rozległ się głos siostry Anastazji. Dialogi były przeplatane znanymi piosenkami w wykonaniu dziecięcego zespołu „Arka Noego”. Razem z aktorami dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Taki duży , taki mały” oraz „Barkę”.

Oglądając teatrzyk, śledziły losy Błogosławionego Jana Pawła II od samego początku kiedy się urodził, jak był małym chłopcem, następnie kapłanem i jak został wybrany na następcę Św. Piotra w Rzymie. Kolorowa sceneria i ładne, duże lalki sprawiały, że dzieci były zainteresowane i chętnie odpowiadały na pytania aktorów. Po przedstawieniu przedszkolaki podziękowały aktorom i rozległy się duże brawa. Na koniec czekała wszystkich niespodzianka w postaci pieczątek.

Teatrzyk lalek był swoistego rodzaju przygotowaniem naszych przedszkolaków do wielkiego wydarzenia, jakim będzie kanonizacja Błogosławionego Jana Pawła II 27 kwietnia 2014r.

Renata Jasiak