Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 20.09. 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. W grupie najmłodszej miały miejsce zajęcia kulinarne- wypieki czekoladowych, ekologicznych ciasteczek do poczęstowania wszystkich uczestników tej imprezy. Miały miejsce zabawy integracyjne np. „Hej, witam was” oraz śpiew piosenek: „Przedszkolak na medal”, „Przedszkolakiem fajnie być”. Punktem kulminacyjnym był teatr kukiełkowy w wykonaniu nauczycielek „Z bajką bezpieczniej”. Celem przewodnim oglądanego teatrzyku było zapoznanie dzieci z dobrymi radami dotyczącymi bezpieczeństwa na podstawie zachowania postaci bajkowych: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Śnieżka, Siedem Koźlątek itd. Podczas wspólnego spotkania Pani Dyrektor życzyła dzieciom wspaniałych chwil, dużo uśmiechu i zdrowia. Uwieńczeniem tego dnia był wspólny spacer do skweru kościelnego, w celu oglądania nowo zaprojektowanej fontanny.

Dzieci cieszyły się, że ten dzień mogły spędzać wspólnie z młodszymi przedszkolakami podczas zabaw i spaceru.