Wycieczka do Remizy Strażackiej

Na zaproszenie Strażaków OSP w Ołpinach tj. Komendanta – Pana Grzegorza Niziołka oraz  Naczelnika – Pana Łukasza Wójcika 2 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Remizy Strażackiej. W trakcie spotkania dzieci wzięły udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Pokaz ten zaprezentowała drużyna młodzieżowa. Następnie naczelnik oprowadził dzieci po remizie strażackiej. Przedszkolaki oglądnęły sztandar, obraz św. Floriana- patrona strażaków, wiele pucharów. Jednak największą atrakcją okazał się wóz strażacki i sprzęt pożarniczy. Dzieci  mogły wsiąść do samochodu strażackiego, poznać niezbędne wyposażenie i strój strażacki, dowiedzieć się w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Miały również możliwość lania wody wężem strażackim. Przez chwilę wszyscy poczuli się prawdziwymi strażakami. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane pysznymi słodkościami. W podziękowaniu za miłe spotkanie dzieci wręczyły Strażakom samodzielnie wykonane upominki. Serdecznie dziękujemy Strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ołpinach za zorganizowanie spotkania oraz  umożliwienie naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka.

Nina Solecka