Kosmiczne podróże

W naszym przedszkolu wciąż odkrywamy z dziećmi nieznane nam obszary. W miesiącu lutym szczególna uwagę zwróciliśmy na odległy Kosmos i Układ Słoneczny. Aby nasze działania uatrakcyjnić naszym wychowankom mieliśmy dla nich kosmiczną niespodziankę Mobilne Planetarium „ Heca Planet”. W specjalnym namiocie przedszkolaki oglądały przygody krecika odkrywcy i jego przyjaciół. Dzieci poznały sąsiadujące z Ziemią  planety, gwiazdy, konstelacje. Dowiedziały się kto zajmuje się badaniem przestworzy oraz  jakie pojazdy możemy spotkać w dalekim kosmosie. O wiele łatwiej badać  nieznany Kosmos kiedy możemy pokazać „z bliska” na wyciągnięcie  rąk gwiezdny świat. W naszych kosmicznych wyobrażeniach nie mogło zabraknąć istot pozaziemskich – ufoludków, które przedszkolaki wykonały z wielką radością ze swoimi  paniami. Mobilne Planetarium bardzo się wszystkim spodobało i chętnie gościlibyśmy go jeszcze w naszym przedszkolu.

Ewelina Buś-Przyczynek