Walentynki

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie, tego co naprawdę czujemy. W Polsce Walentynki obchodzone są zaledwie od kilku lat. Obchodzi je każdy bez względu na to, ile ma lat i jakiej jest płci. Również w naszym przedszkolu uroczyście świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień. Już od rana przedszkolaki wykonywały pięknie ozdabiane serduszka, które później mogły podarować swoim najbliższym. Nie obyło się również bez wspólnej wesołej zabawy.  Na początku dzieci wysłuchały  wiersza  „Walentynki” i dowiedziały się skąd pochodzi nazwa tego święta. Następnie zaproszono wszystkich do zabawy przy muzyce. Dzieci podczas tańca szukały drugiej części serca, uczyły się piosenki ,, Mam serduszko” (na melodię piosenki ,,Mam chusteczkę”), rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek „Kto kogo kocha, kto kogo lubi”. Słodkim akcentem były  pyszne pierniczki przygotowane przez mamę jednego z przedszkolaków oraz ciasteczka ryżowe upieczone przez przedszkolaków z grupy „Skrzatów”.                                                             Tegoroczne Walentynki upłynęły nam w miłej i przyjaznej atmosferze.

Nina Solecka