W grupie Promyczków rodzice czytają dzieciom

Rodzice dzieci z grupy „Promyczki” przychodzą do przedszkola nie tylko po to, aby przyprowadzić i odebrać swoje pociechy, ale także po to,  aby poczytać im książki.  Są to chwile bardzo przez dzieci wyczekiwane zarówno dla całej grupy, która chętnie i uważnie słucha nowych opowiadań, jak i dla dziecka, którego rodzic nas odwiedza – bo to duma i wyróżnienie. W drugim półroczu cyklicznie raz w miesiącu odbywało się czytanie dzieciom książek przez rodziców. Jako pierwszy zgłosił się do czytania Pan Jan K. – tata Arturka, który przeczytał utwór: Podróż po świecie. Oprócz prezentowanej pozycji przyniósł globus, na którym pokazywał położenie kontynentu, państwa, o którym czytał i Statuę  Wolności – symbol Stanów Zjednoczonych. Następnie do czytania zaproszono Panią Małgosię N. – mamę Iwonki, która zapoznała dzieci z opowiadaniami z tomiku: Czekoladki dla sąsiadki. Jako kolejna osoba do akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” włączyła się Pani Kasia R. – mama Adrianka. Przeczytała ona bajki: Stoliczku nakryj się i Jaś i Małgosia. W następnej kolejności czytania podjął się Pan Michał M. – tata Emilki, który zaprezentował utwór: Tort urodzinowy. Rodzice oprócz przyniesionych ze sobą książek częstowali również przedszkolaków słodyczami, a dzieci wręczyły pamiątkowe podziękowania.                                                                                                 Po wysłuchaniu opowiadań dzieci wykonywały pracę plastyczną lub ćwiczenia praktyczne tematycznie związane z ich treścią .

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas przy lekturze.

Halina Mikrut