Absolwenci przedszkola czytają przedszkolakom

W dniach 29 maja – 5 czerwca 2016 r. miał miejsce XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, największe doroczne święto kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Tydzień Czytania odbywał się w tym roku pod hasłem „Czytanie uskrzydla” W ramach tej akcji w dniu 02.06.2016 r. gościliśmy uczniów Zespołu Szkół w Ołpinach, a jednocześnie absolwentów naszego przedszkola: Sylwię Marczyk i Weronikę Wójcik – uczennice klasy V oraz Patryka Soleckiego – ucznia II klasy gimnazjum. Dziewczynki z  przyniesionych przez siebie książek  przeczytały młodszym kolegom i koleżankom ze wszystkich grup różne ciekawostki o życiu zwierząt domowych. Patryk zaś zaprezentował wiersze  z poezji dziecięcej. Odwiedziny absolwentów są wyczekiwanym i bardzo lubianym przez przedszkolaki wydarzeniem. Przy okazji tych spotkań osoby, które kiedyś uczęszczały do placówki dzielą się z przedszkolakami swoimi sukcesami, pasjami oraz wspomnieniami z przedszkola.

Takie spotkania wyzwalają w dzieciach zarówno ciekawość jak i zadziwienie, że absolwenci byli kiedyś także tacy mali jak obecne przedszkolaki.

Halina Mikrut