Przedszkolaki odwiedzają szkołę

17 lutego nasze przedszkolaki udały się do Zespołu Szkół w Ołpinach na przedstawienie żywego aktora „ Poplątane bajki”. W przedstawieniu łączącym elementy znanych bajek ze współczesnymi zagadnieniami , swoje rolę odgrywali nasi absolwenci z klas II-IV. Trzeba przyznać, iż widać w ich grze zamiłowanie do teatru jak i swobodę odgrywania poszczególnych ról na szerszym forum. Przedszkolaki poznały między innymi:  Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka, Szaraczka, Elfy, Krasnoludki, czerwonego Kapturka, Małgosię, Wróżkę. Po przedstawieniu młodzi aktorzy przeprowadzili quiz wiedzy o bajkach w nagrodę rozdając słodkości. Kolejnym punktem wizyty było wysłuchanie bajki Braci Grimm „ Królowa Pszczół”, którą czytały nam kolejno: Pani Dyrektor Szkoły Anna Niemiec, Pani Barbara Jacher -mama uczennicy klasy II, Pani Aneta Furman. Dzieci w ramach podziękowań przekazały drobne upominki jak i album z własnoręcznie wykonanymi rysunkami. Na zakończenie Pani Dyrektor zaprosiła przedszkolaki do zwiedzenia budynku szkoły. Zobaczyliśmy salę klasy II, bibliotekę szkolną, salę gimnastyczną, szatnię, świetlicę i stołówkę szkolną. Dzieci poznały budynek szkoły od wewnątrz, jak i miały możliwość wczucia się w  atmosferę jaka w niej panuje.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Pani Marcie Kordek i Pani Annie Wójcik. Aktorom życzymy dalszych sukcesów, rozwoju swoich pasji i zainteresowań.

Ewelina Buś-Przyczynek