,,Podróż dookoła świata”

W niedzielne popołudnie, 07.02.2016r. o godz. 14:00 w Domu Kultury w Ołpinach dzieci  5-6 letnie wystawiły widowisko pod hasłem ,,Podróż dookoła świata”. Na widowni była obecna nie tylko społeczność Ołpin, ale także mieszkańcy sąsiednich wsi. Przedszkolaki zabrały widzów w różne części świata, aby poznać kulturę, zwyczaje różnych narodów. Podczas tej wyprawy dzieci prezentowały wiersze, piosenki i tańce charakterystyczne dla mieszkańców poszczególnych kontynentów, na których przez chwilę się zatrzymały. Odwiedziliśmy kraje Afryki, Azji, Antarktydy, Ameryki Północnej i Południowej, by w końcu wrócić do Europy, w której leży Polska, bo jak mówi przysłowie ,,Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Było kolorowo, radośnie, a dobry nastrój udzielił się zarówno występującym, jak i publiczności, która gromkimi brawami nagradzała małych artystów.  Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego widowiska, Panu Markowi Bąk za obsługę sprzętu nagłośnieniowego, a wszystkim uczestnikom za przybycie.

Halina Mikrut